Каталог перспективних винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій Галицьких кмітливців

Публікація в Каталозі перспективних винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій Галицьких кмітливців

Каталог перспективних винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій Галицьких кмітливців

Інтелектуальний продукт вчених, винахідників і раціоналізаторів Прикарпаття

Івано-Франківськ
2013 рік

Назарук Василь Федорович
БЛОК коробок електромонтажний універсальний
Патент України по заявці на корисну модель № и 2012 11199

Корисна модель належить до електрики, а саме до пристроїв, що використовуються в електричних мережах будинків житлового, комунального та виробничого призначення, зокрема для монтажу електричних розеток та вимикачів схованого встановлення.

Блок коробок електромонтажний універсальний складається з пустотілого корпуса секційного типу, спорядженого отворами для заведення монтажних дротів та елементами кріплення функціональних приладів. Корпус виготовлений із поліпропілену методом лиття під тиском у вигляді суцільного секційного блоку. Включає щонайменше секцію з двох спарених пустотілих коробок з заокругленими стінками з властивістю варіантного компонування в єдиний блок з аналогічними секціями спарених коробок і з секціями із одинарної коробки бічними перегородками і дном, що забезпечує вільний прохід монтажних дротів.

Коробки мають стикувально-опорні площинні виступи, розміщені контурно, і розділені між собою тонкою перегородкою, по обидва боки якої вилито кріпильні елементи у вигляді вертикальних стрижнів, дещо менші вертикальні стрижні, розміщені на діаметрально протилежних стінках над отворами для заведення монтажних дротів і два радіально протилежні стрижні, розміщені на бічних стінках, що закінчуються отвором з різьбою під шуруп.

При цьому два радіально протилежні стрижні виконані спареними, а в одному із зовнішнього боку виконано вертикальний паз для розміщення кріпильного елемента у вигляді рухомої в цих пазах фіксаційної лапки з регулювально-фіксаційним шурупом, діапазон рухомості якої регулюється в межах довжини регулювально-фіксаційного шурупа. При цьому паз переходить в бічне розширене заглиблення в дні корпуса з можливістю розвертання лапок в скрите положення зручності монтажу і з можливістю використання блоку у гіпсокартоні різної товщини. Крім того, отвори для заведення монтажних дротів у дні і на зовнішніх стінках коробок закриті перфорованими перегородками.

Перегородка між спареними коробками по обидва боки вертикальних стрижнів має тонкостінну ділянку з можливістю видалення за потреби заведення додаткових монтажних дротів. Крім того, секція спарених коробок додатково скомпонована з одинарною круглою коробкою аналогічної конструкції і з’єднана в суцільний корпус бічними перегородками і дном, яке над дотичними монтажними отворами дугоподібною випуклістю забезпечує вільний прохід монтажних дротів, з властивістю варіантного використання з розділенням блоку окремо на блок із секції спарених коробок і одну одинарну коробку. Секція спарених коробок додатково скомпонована з такою ж секцією із спарених коробок аналогічної конструкції, з’єднаних в суцільний корпус бічними перегородками і дном, яке над дотичними монтажними отворами дугоподібною випуклістю забезпечує вільний прохід монтажних дротів, з властивістю варіантного використання з розділенням блоку на два окремі блоки із двох секцій спарених коробок.

Крім того, секція спарених коробок додатково скомпонована із такою ж секцією спарених коробок і з одинарною коробкою аналогічної конструкції, з’єднаних в суцільний корпус бічними перегородками і дном, у місці з’єднання секцій спарених коробок і одинарної відповідно з аналогічними дугоподібними випуклостями дна, що забезпечують вільний прохід монтажних дротів через дотичні монтажні отвори, з властивістю варіантного використання з розділенням блоку окремо на два окремих блоки із двох секцій спарених коробок і окремо однієї одинарної, окремо на блок із секції спарених коробок з одинарною і окремо на блок із секцією спарених коробок, окремо на блок з двох секцій спарених коробок і окремо одинарної коробки.

Корпус виготовлено із поліпропілену методом лиття під тиском у вигляді суцільного секційного блоку. Він включає більше п’яти пустотілих коробок, при цьому компонування кожної наступної секції спарених коробок/одинарної коробки аналогічної конструкції в єдиний блок пропорційно збільшує кількість з’єднувальних бічних перегородок і дна з дугоподібною випуклістю, що забезпечує вільний прохід монтажних дротів через дотичні монтажні отвори, з властивістю багатоваріантного використання з розділенням блоку окремо на секції із спарених коробок і окремо однієї одинарної коробки і чисельно компоновані їх варіанти.

Корисна модель забезпечує можливість встановлення блока коробок електромонтажного універсального в різних комбінаціях кількості секцій, як у пустотілі стіни (під гіпсокартон різної товщини), так і під штукатурку.

Каталог перспективних винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій Галицьких кмітливців